2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü Yatay Geçiş Başvuru Değerlendirme Sonuçları (25.02.2021)

Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü yatay geçiş başvuru değerlendirme sonuçları için tıklayınız.

2020-2021 akademik yılı bahar dönemi yatay geçiş başvurusu yapan öğrencilerimizin kesin kayıt işlemleri 26 Şubat – 2 Mart 2021 tarihleri arasında online gerçekleştirilecektir. Mali kayıt işlemleri aşağıdaki süreç doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Tüm öğrencilerimiz ilk önce kayit.kapadokya.edu.tr adresinde yer alan Öğrenci Bilgi Formunu doldurarak kaydetmeli ve çıktısını alarak imzalamalıdır. Ardından aynı adresteki “Taahhütname Bilgileri” kısmı doldurularak “Eğitim Taahhütnamesi” kaydedilmeli ve çıktısı alınmalıdır. Bütün belgeler indirilip imzalandıktan sonra kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklenmelidir.

 

Evrak yükleme yazılımına yüklenecek belgeler

* İlgili belgelerin 30 Mart 2021 tarihine kadar okulumuza şahsen veya kargo yolu ile ulaştırılması gerekmektedir.

Evrak yükleme yazılımına ulaşmak için tıklayınız.

Kullanıcı Adı: T.C. Kimlik Numarası

Şifre: Doğum Tarihi (Boşluk ve noktalama işareti olmadan gün ay yıl şeklinde yazınız (Örnek: 01012000))

 

Öğrenci Bilgi Formunu Doldururken;

Kayit.kapadokya.edu.tr adresinden TC Kimlik No ve Doğum Tarihi (Gün.Ay.Yıl) bilgisi girildikten sonra  4. Dönemlik Kayıt seçilmelidir. Tüm bilgiler girildikten sonra Öğrenci Bilgi Formunu Kaydet ve Yazdır seçeneğini tıklayınız.

 

Taahhütnamede yer alan “Ödeme Yöntemi” alanı

  • Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücretinin %5 peşin indirimi uygulanmış hali görülür. Söz konusu ücret banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) vasıtasıyla ödenebilir.
  • Kredi Mail Order, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücretinin ¼ lük kısmı görülür. Söz konusu ücret, banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) ve ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi kullanılarak kredi kartı ile ödenebilir. Bu ödeme yöntemi seçildiğinde çıktısı alınan taahhütnamenin üzerine mutlaka kredi kartı bilgisi yazılmalıdır.
  • Kredi Kartı Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücretinin %5 peşin indirimi uygulanmış hali görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir.
  • Kredi Kartı Taksitli, (sadece anlaşmalı banka kartları için) taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir.

Taksitli ödeme seçeneği Bonus, World, Maximum, CardFinans ve Ziraat BankKart kredi kartları geçerlidir. Ödemelerini söz konusu kartlar ile gerçekleştirecek olanlara Üniversitemiz tarafından 8 eşit taksitte ödeme imkânı sunulmuştur.

Bonus kredi kart sahipleri +2 taksit, World, CardFinans kredi kartı sahipleri ise +3 taksit avantajından yararlanabilecektir.

İlave taksit avantajları ilgili kart sağlayıcı bankalar tarafından yapılmakta olup, kampanya süreleri ve koşulları ilgili bankalar tarafından belirlenmektedir.

 

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri

Havale veya EFT yapılacak ise;

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81

Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve okul no veya TC kimlik no

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise;

– İsteğe bağlı ödeme

– Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI)

– Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC Kimlik No

* Ödeme tutarını hesaplamak için kayit.kapadokya.edu.tr adresinde ön kayıt işlemi tamamladıktan sonra karşınıza gelecek Eğitim Taahhütnamesinden yararlanabilirsiniz. Öğrenci adayları yukarıda ayrıntıları verilen banka hesabına Eğitim Taahhütnamesinde yer alan asgari öğrenim ücretini (taksitli ödeme yapacaklar için eğitim ücretinin ¼’ü) yatırmaları gerekmektedir. Ödemeyi banka aracılığı ile peşin yapmayacakların taahhütname alanına mutlaka kredi kartı bilgilerini girmeleri gerekir.

** Öğrencinin adı-soyadı ve T.C kimlik numarası ödeme dekontunda açık bir şekilde yazılı olarak belirtilmiş olmalıdır.