Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü Yüksek Lisans Programları Başvuru Değerlendirme Sonuçları– 2 (10.03.2021)

Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü yüksek lisans programları başvuru sonuçları için tıklayınız.

Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan lisansüstü öğrenci adaylarının kayıt işlemleri 11-13 Mart 2021 tarihleri arasında online ortamda gerçekleştirilecektir.

Kesin Kayıt Belgeleri

1. Lisans Diploması (Mezun Belgesi)

2. Lisans Mezuniyet Transkripti (Not Dökümü Belgesi)

3. ALES çıktısı veya GMAT, GRE Belgesi (Tezli Yüksek Lisans Programları ve başvuru esasında ALES belgesi ibraz etmişler için)

4. Dil Puanını Gösterir Belge (İngiliz Dili ve Edebiyatı programı için)

5. Diploma Denklik Belgesi (Yurtdışı üniversitelerden mezun olan T.C. vatandaşı öğrenciler için YÖK’ten alınmış)

6. TC Kimlik Belgesi

7. Vesikalık Fotoğraf (Taranıp yüklenmesi gerekmektedir)

8. Öğrenci taahhütnamesi ve açık rıza beyan formu – Örgün Öğretim (indirmek için tıklayınız) (Tezli Yüksek Lisans öğrencileri için)

9. Öğrenci taahhütnamesi ve açık rıza beyan formu – Uzaktan Öğretim (indirmek için tıklayınız) (Tezsiz-Uzaktan Yüksek Lisans öğrencileri için)

10. Öğrenci Bilgi Formu (kayit.kapadokya.edu.tr sayfasından ulaşabilirsiniz – 11 Mart 2021 tarihinde aktif olacaktır)

11. Eğitim Taahhütnamesi (kayit.kapadokya.edu.tr sayfasından ulaşabilirsiniz – 11 Mart 2021 tarihinde aktif olacaktır)

12. Ödemenin yapıldığına dair banka dekontu (veya kredi kartı ödeme belgesi)

13. Covid – 19 Tedbirlerine Dair Taahhütname (indirmek için tıklayız)

 

Kayıt Aşamaları

Öğrencilerimiz ilk önce kayit.kapadokya.edu.tr adresinde yer alan Öğrenci Bilgi Formunu doldurarak kaydetmeli ve çıktısını alarak imzalamalıdır. Ardından aynı adresteki “Taahhütname Bilgileri” kısmı doldurularak “Eğitim Taahhütnamesi” kaydedilmeli ve çıktısı alınmalıdır.

Daha sonra öğrenciler “Kesin Kayıt Belgeleri” başlığında sıralanmış kayıt evraklarını hazırlamalıdır. Hazırlanan evrakların taranmış bir kopyası yazılıma yüklenmelidir.

Evrakları yazılıma yüklemek için tıklayınız.

Kullanıcı Adı: T.C. Kimlik Numarası

Şifre: Doğum Tarihi

Evrakların asıl kopyaları 26 Mart 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar üniversitemize ulaşacak şekilde kargo/posta yolu ile göndermesi gerekmektedir.

 

Taahhütnamede yer alan “Ödeme Yöntemi” alanı

  • Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın dönemlik ücreti görülür. Söz konusu ücret banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) vasıtasıyla ödenebilir.
  • Kredi Mail Order, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünde dönemlik ücret 3 taksit halinde görülür. Söz konusu ücretin ilk taksiti banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) veya ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna tıklayarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile (kredi kartıyla) ödenebilir. Bu ödeme yöntemi seçildiğinde çıktısı alınan taahhütnamenin üzerine mutlaka kredi kartı bilgisi ile ödeme yapanın ki dahil olmak üzere TC kimlik numarası yazılmalıdır.
  • Kredi Kartı Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücret görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir.

Bonus kredi kart sahipleri +2 taksit, World, CardFinans kredi kartı sahipleri ise +3 taksit avantajından yararlanabilecektir.

İlave taksit avantajları ilgili kart sağlayıcı bankalar tarafından yapılmakta olup, kampanya süreleri ve koşulları ilgili bankalar tarafından belirlenmektedir.

 

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri

Havale veya EFT yapılacak ise;

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81

Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve okul no veya TC kimlik no

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise;

– İsteğe bağlı ödeme

– Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI)

– Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC Kimlik No

* Ödeme tutarını hesaplamak için kayit.kapadokya.edu.tr adresinde ön kayıt işlemi tamamladıktan sonra karşınıza gelecek Eğitim Taahhütnamesinden yararlanabilirsiniz. Öğrenci adayları yukarıda ayrıntıları verilen banka hesabına Eğitim Taahhütnamesinde yer alan asgari öğrenim ücretini (taksitli ödeme yapacaklar için eğitim ücretinin 1/3’ü) yatırmaları gerekmektedir. Ödemeyi banka aracılığı ile peşin yapmayacakların taahhütname alanına mutlaka kredi kartı bilgilerini girmeleri gerekir.

** Öğrencinin adı-soyadı ve T.C kimlik numarası ödeme dekontunda açık bir şekilde yazılı olarak belirtilmiş olmalıdır.