Lisansüstü Programlar İçin Mali Kayıt Yenileme İşlemleri (22.02.2021)

2020-2021 akademik yılı bahar dönemi öncesinde üniversitemize kaydolan lisansüstü öğrencilerin mali kayıt işlemleri 22 Şubat – 26 Şubat 2021 tarihleri arasında online ortamda gerçekleştirilecektir. Mali kayıt işlemleri aşağıdaki süreç doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Öğrencilerimiz ilk önce kayit.kapadokya.edu.tr adresinde yer alan Öğrenci Bilgi Formunu doldurarak kaydetmeli ve çıktısını alarak imzalamalıdır.

Ardından aynı adresteki “Taahhütname Bilgileri” kısmı doldurularak “Eğitim Taahhütnamesi” kaydedilmeli ve çıktısı alınmalıdır. Daha sonra ödeme belgesi (banka dekontu, kredi kartı ödendi bilgisi…) ile birlikte kayitbelgeleri.kapadokya.edu.tr adresine yüklenmelidir.

Evrak yükleme yazılımına yüklenecek belgeler

  1. Öğrenci Bilgi Formu
  2. Eğitim Taahhütnamesi
  3. Ödeme Belgesi

İlgili belgelerin 12 Mart 2021 tarihine kadar okulumuza şahsen veya kargo yolu ile ulaştırılması gerekmektedir.

Evrak yükleme yazılımına ulaşmak için tıklayınız.

Kullanıcı Adı: T.C. Kimlik Numarası

Şifre: Doğum Tarihi (Boşluk ve noktalama işareti olmadan gün ay yıl şeklinde yazınız (Örnek: 01012000))

 

Öğrenci Bilgi Formunu Doldururken;

kayit.kapadokya.edu.tr adresinde TC Kimlik No ve Doğum Tarihi (Gün.Ay.Yıl) bilgisi girildikten sonra 4. “Dönemlik Kayıt” ekranı seçilmelidir. Tüm bilgiler girildikten sonra Öğrenci Bilgi Formunu Kaydet ve Yazdır seçeneğini tıklayınız.

 

Taahhütnamede yer alan “Ödeme Yöntemi” alanı

  • Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın dönemlik ücreti görülür. Söz konusu ücret banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) vasıtasıyla ödenebilir.
  • Kredi Mail Order, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünde dönemlik ücret 3 taksit halinde görülür. Söz konusu ücretin ilk taksiti banka ödeme araçlarından biri (Şubeden ödeme, ATM’den Ödeme, Havale-EFT) veya ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna tıklayarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile (kredi kartıyla) ödenebilir. Bu ödeme yöntemi seçildiğinde çıktısı alınan taahhütnamenin üzerine mutlaka kredi kartı bilgisi ile ödeme yapanınki dahil olmak üzere TC kimlik numarası yazılmalıdır.
  • Kredi Kartı Peşin, taahhütname bilgilerinin doldurulduğu ekranda bu seçenek seçildiğinde, taahhütnamenin ödeme bölümünün 1. satırında, programın toplam ücreti görülür. Söz konusu ücret, ilgili sayfanın en altında yer alan “Ödeme Yap” butonuna basarak uzaktan ödeme (Sanal POS) yöntemi ile ödenebilir.

Bonus kredi kart sahipleri +2 taksit, World, CardFinans kredi kartı sahipleri ise +3 taksit avantajından yararlanabilecektir.

İlave taksit avantajları ilgili kart sağlayıcı bankalar tarafından yapılmakta olup, kampanya süreleri ve koşulları ilgili bankalar tarafından belirlenmektedir.

 

Eğitim Ücretinin Yatırılacağı Banka Hesap Bilgileri

Havale veya EFT yapılacak ise;

Alıcı: Kapadokya Üniversitesi

IBAN: TR26 0006 2001 0410 0006 2989 81

Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve okul no veya TC kimlik no

Garanti Bankası Şubesine gidilir ise;

– İsteğe bağlı ödeme

– Kurum Kodu: 2623 (NEV. EĞİTİM HESABI)

– Açıklama: Öğrenci Ad-Soyad ve Okul No veya TC Kimlik No

* Ödeme tutarını hesaplamak için kayit.kapadokya.edu.tr adresinde ön kayıt işlemi tamamladıktan sonra karşınıza gelecek Eğitim Taahhütnamesinden yararlanabilirsiniz. Öğrenci adaylarının yukarıda ayrıntıları verilen banka hesabına Eğitim Taahhütnamesinde yer alan asgari öğrenim ücretini (taksitli ödeme yapacaklar için eğitim ücretinin 1/3’ü) yatırmaları gerekmektedir. Ödemeyi banka aracılığı ile peşin yapmayacakların taahhütname alanına kredi kartı bilgilerini mutlaka girmeleri gerekir.

** Öğrencinin adı-soyadı ve T.C kimlik numarası ödeme dekontunda açık bir şekilde yazılı olarak belirtilmiş olmalıdır.